• 0222 310 00 80 - 81 - 82
  • ozelcagdaskoleji@gmail.com

ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARI

- MASTERPIECE SEZONUNDAN ÖDÜL İLE DÖNDÜK - 07.05.24

Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST ®LEGO® League Explore Festivaline katılan “Kodlayan Tayfa” ilkokul robotik kodlama takımımız bu yıl “MASTERPIECE” sezon teması ile 4 Mayıs tarihinde Bursa’da yapılan festivalde projelerini sergiledi.

Öğrencilerimiz 6 aylık bir çalışma süreci içerisinde “Lego Wedo” ve “Arduino” ile kodlama derslerine katılarak proje geliştirdiler. Sezon teması üzerine araştırmalar yapıp, mühendislik defterlerine paylaşımlarını yazdılar. Sanatın dallarını, sanatın teknoloji ile olan bağlantılarını, ayrıca sanat ve teknolojinin oluşturduğu meslek dallarını öğrendiler. Festival boyunca projeleri ve renkli karşılamaları ile jüri ve ziyaretçilerin dikkatlerini çektiler.

Her yıl belirlenen farklı bir tema ile Dünya genelinde düzenlenen festivallerde minik bilim kahramanları, yaptıkları çalışmalar ile tasarımcılar ve mühendisler gibi düşünerek gözlem yapma, sorgulama, araştırma ve problem çözme becerilerini geliştiriyorlar.

Eğlenceli STEM etkinliklerinin de düzenlendiği festivalde jüri değerlendirmesi sonrası takımımız “Hayallerimiz ve Fikirlerimiz Posterde” ödülünün sahibi oldu. 

Tüm hazırlık ve festival sürecinde emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.