• 0222 310 00 80 - 81 - 82
  • ozelcagdaskoleji@gmail.com

ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARI

- İLKOKUL ROBOTİK KODLAMA TAKIMIMIZA ÖDÜL - 28.05.24

İlkokul Robotik Kodlama takımımız “Mini Blok” Masterpiece Sezonundan ödül ile döndü! Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST ®LEGO® League Explore Festivaline katılan “Mini Blok” ilkokul robotik kodlama takımımız bu yıl “MASTERPİECE” sezon teması ile 25 Mayıs 2024 tarihinde Ankara’da yapılan festivalde projelerini sergiledi.

Öğrencilerimiz 6 aylık bir çalışma süreci içerisinde “Lego Wedo” ve “Arduino” ile kodlama derslerine katılarak proje geliştirdiler. Sezon teması üzerine araştırmalar yapıp, mühendislik defterlerine paylaşımlarını yazdılar. Sanatın dallarını, sanatın teknoloji ile olan bağlantılarını, ayrıca sanat ve teknolojinin oluşturduğu meslek dallarını öğrendiler. Festival boyunca projeleri ve renkli karşılamaları ile jüri ve ziyaretçilerin dikkatlerini çektiler.

Her yıl belirlenen farklı bir tema ile Dünya genelinde düzenlenen festivallerde minik bilim kahramanları, yaptıkları çalışmalar ile tasarımcılar ve mühendisler gibi düşünerek gözlem yapma, sorgulama, araştırma ve problem çözme becerilerini geliştiriyorlar.

Eğlenceli STEM etkinliklerinin de düzenlendiği festivalde jüri değerlendirmesi sonrası takımımız “Yenilikçi Kaşifler Ödülünün” sahibi oldu.

Tüm hazırlık ve festival sürecinde emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.